Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Trwa akcja "Twoje światła - twoje...

Data dodania: 2018-12-14
W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejn... więcej »
 
 

Policjantki uczyły dzieci jak być bezpiecznym

Data dodania: 2018-12-14
"Już wiem jak być bezpiecznym" – to tytuł dzisiejszego spotkania, które odbyło się w żorskiej komendzie. Poprowadziły je policjantki, które nie tylko wyjaśniły mal... więcej »
 
 

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu...

Data dodania: 2018-12-13
Można już składać wnioski do kolejnej edycji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na r... więcej »
 
 

Z pomocą bezdomnym i nieporadnym życiowo

Data dodania: 2018-12-12
Dzielnicowi i pracownicy żorskiego MOPS-u kontrolują miejsca przebywania bezdomnych. Chcą dotrzeć do pozbawionych dachu nad głową zanim na dobre rozpocznie się zima. Niesienie pomocy osobom bezdo... więcej »
 
 

Policjanci i uczniowie apelują - nie dajcie się...

Data dodania: 2018-12-11
Policyjny AntyPORADNIK po raz kolejny trafił do rąk mieszkańców Żor. Mundurowi oraz uczniowie klasy policyjnej rozdawali go wczoraj przechodniom, z którymi przy okazji przedświątecznej a... więcej »
 
 

"Moje bezpieczne miasto" oczami...

Data dodania: 2018-12-10
Dzisiaj w Kinie "Na Starówce" odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na plakat pt. "Moje bezpieczne miasto". Uczniowie żorskich szkół odebrali je z rąk Wicep... więcej »
 
 

Policjanci wsparli akcję DKMS i wstąpili w szeregi...

Data dodania: 2018-12-10
Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy, dlatego też Fundacja DKMS cyklicznie organizuje edukacyjne połączone z... więcej »
 
 

"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

Data dodania: 2018-12-07
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze ... więcej »
 
 

Mikołajki z żorską drogówką - posypały się...

Data dodania: 2018-12-06
Rózga zamiast mandatu, ale tylko za drobne wykroczenia, w ramach mikołajkowej akcji, którą przeprowadzili dzisiaj żorscy policjanci. Wręczały je kierowcom uczennice klasy policyjnej przebrane... więcej »
 
 

Policjanci pomogli 6-latkowi wrócić do domu

Data dodania: 2018-12-06
Pracownicy jednego ze sklepów w dzielnicy Kleszczówka wezwali wczoraj miejscowych policjantów. Przy kasie pojawił się mały chłopiec z wypełnionym koszykiem, który nie miał ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola