Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sport-Klinika Żory

 
Klinika powstała w 2002 roku. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową (w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego). Jesteśmy zaliczani do czołowych ośrodków w kraju zajmujących się tego typu zabiegami. Specjalizujemy się także w endoprotezoplastyce stawu kolanowego, biodrowego i ramiennego. Przeprowadzamy zabiegi operacyjne refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia jak również zabiegi komercyjne. Współpracujemy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz innymi polskimi i zagranicznymi placówkami naukowymi. Efektem współpracy jest wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie technik operacyjnych, sprzętu medycznego oraz farmakologii. Jako jedni z pierwszych w Polsce rozwinęliśmy zastosowanie allogenicznych przeszczepów w wielowięzadłowych uszkodzeniach stawów. W roku 2004 jako pierwsi w kraju wykonaliśmy zabieg artroskopowego przeszczepu hodowli komórek chrząstki z wykorzystaniem stałych podłoży. W roku 2010 przeprowadziliśmy pierwszą w Polsce operację przeszczepienia łąkotki allogenicznej stawu kolanowego przeszczepem przygotowanym i opracowanym w Polsce. W 2005 roku otrzymaliśmy akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jako organizacja wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy organizujemy również szkolenia medyczne dla lekarzy ortopedów, anestezjologów, rodzinnych, reumatologów, pediatrów. Szkolimy lekarzy z Polski oraz z Europy Centralnej i Wschodniej. Aby ruch był przyjemnością - od diagnozy do rehabilitacji -- to nasze motto. Priorytetem dla nas jest zdrowie pacjenta, dlatego wiemy jak ważne jest poświęcenie mu odpowiedniej ilości czasu. Nasze doświadczenie, wiedza oraz nowoczesne i bezpieczne techniki operacyjne, jak również wypracowane standardy postępowania pooperacyjnego umożliwiają optymalnie krótki pobyt pacjenta w szpitalu. Chcemy, aby każdy nasz pacjent jak najszybciej powrócił do pełnej aktywności ruchowej.

 


Klinika Ortopedyczna
 
Data pliku video: 2013-12-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola