Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przyznano nagrody miejskie

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Za nami uroczysta gala wręczenia nagród miejskich „Phoenix Sariensis” i „Dobroczyńcy Roku”. Uroczystość, która odbyła się w Scenie Na Starówce uświetnił występ Zbigniewa Wodeckiego. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali także uczniowie żorskiej szkoły muzycznej. W tym roku przyznano cztery Phoenixy oraz zgodnie z tradycją i regulaminem jeden medal dla Dobroczyńcy.Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych laureatów.Extral Sp. z o.o.

Profile aluminiowe i ich obróbka nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Prasownia firmy Extral od 2009 roku z powodzeniem działa w podstrefie jastrzębsko-żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. budując przy tym swoją pozycję na terenie całego kraju. Laureat godła promocyjnego „Teraz Polska”, zatrudniający 110 pracowników – w większości z Żor i okolic. Ekstral to nie tylko duża firma, to także wsparcie dla wielu inicjatyw na terenie Żor w tym m.in. Letnich spotkań z tańcem czy Festiwalu Gimnastyki
i Akrobatyki Sportowej.


Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne „Tolos”
Od małego lokalnego biznesu do firmy prężnie działającej na terenie całego kraju – taką drogę przebyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne „Tolos” od momentu swojego powstania w 1997 roku. Firma brała udział w budowie drogi dojazdowej do centrum handlowego Auchan w Żorach, modernizacji basenu Ruda w Rybniku, ale też w tak dużej inwestycji jak budowa drugiej linii metra w Warszawie. Ta prężnie rozwijająca się firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą oraz wieloma nowoczesnymi maszynami.


Grzegorz Utrata, członek Towarzystwa Miłośników Miasta Żory
Z zamiłowania historyk, niekwestionowany znawca żorskich zabytków, autor wielu opracowań, autorytet w sprawach historii miasta. Autor cyklicznych artykułów w „Gazecie Żorskiej”, współautor edukacji regionalnej koordynowanej przez TMMŻ, w której Żory od początku 2000 roku wiodą prym w skali ogólnopolskiej. Długoletni instruktor i działacz ZHP. Przewodniczący Rady Muzeum Miejskiego.


Ks. dr Wiesław Hudek
Muzykolog, liturgista, wykładowca akademicki, duszpasterz organistów, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej, felietonista radiowy, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”.

 

Już po raz 9 przyznano tytuł „Dobroczyńcy Roku”. Tegorocznym laureatem została Teresa Pastuszek – działaczka społeczna zaangażowana w prace Zespołu Charytatywnego przy parafii pw. św. Stanisława BM, którego jest kierownikiem. Swoją dobrocią obdarowuje potrzebujących ludzi od kilkudziesięciu lat. Wspiera m. in. osoby bezdomne, zagubione, często uzależnione od używek.

 

 

 

 

 

 

 

 

UM Żory, Źródło artykułu: www.zory.pl, Autor zdjęć: UM Żory
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola