Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Policyjne akcenty podczas Święta Ogniowego

Data publikacji: 2019-05-12, Data modyfikacji: 2019-05-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Unikatowa na światową skalę tradycja po raz kolejny przyciągnęła setki mieszkańców Żor, ale i gości z regionu, którzy uczcili 317. rocznicę wybuchu gigantycznego pożaru w mieście. Organizację Święta Ogniowego tradycyjnie wsparli stróże prawa, którzy wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Strażaka, towarzyszyli mieszkańcom w procesji z pochodniami, a także wyruszyli w trasę Żorskiego Biegu Ogniowego. Wśród atrakcji towarzyszących tegorocznemu świętu odbyła się również parada pluszaków z udziałem policyjnej maskotki.

Pełna treść wiadomości na: zory.slaska.policja.gov.pl/k31/informacje/wiadomosci/260048,Policyjne-akcenty-podczas-Swieta-Ogniowego.html
zory.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: zory.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

    Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

    Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola