Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekaż 1% dla Żorskiego Hospicjum

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

W tym roku Żorskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” obchodzi  jedenasty rok swojej działalności. W tym czasie otoczyło opieką blisko 1200 chorych głównie na nowotwory. Pacjenci pochodzą z całego regionu – Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Orzesza, Pawłowic, Suszca, Żor i wielu innych miejscowości.

 

Obecnie w placówce, na oddziale przebywa 16 pacjentów w ramach hospicjum domowego Stowarzyszenie opiekuje się około 30 chorymi. Żorskie hospicjum wyróżniają na tle regionu doskonałymi warunkami bytowymi i wyszkoloną kadrą. ”Poziom usług jakie oferujemy jest nieporównywalny, a pacjentów przybywa. Potrzeby mamy ogromne - kontrakt z NFZ pokrywa zaledwie 60% kosztów” - podkreśla Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”. „Pozostałe wydatki musimy pokryć z własnych pieniędzy, pochodzących z 1% podatku, kwest, darowizn oraz od sponsorów. W zeszłym roku dzięki darczyńcom zebraliśmy ponad 312 tys. złotych, które przeznaczyliśmy na utrzymanie oddziału stacjonarnego, hospicjum domowego oraz opiekę nad dziećmi osieroconymi byłych podopiecznych hospicjum. Gdyby nie te darowizny, nie moglibyśmy pomagać” zaznacza Dorota Domańska.

 

Stowarzyszenie w zamian za przekazanie 1% oferuje pomoc z rozliczeniem PIT. Dokumenty do rozliczenia przyjmowane są w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” przy ulicy Promiennej 4 w Żorach, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00 oraz w soboty od godz. 8:00 do 12:00. internetowej placówki. Szczegóły dostępne są pod adresem hospicjumzory.pl

 

 

 

 

 

UM Żory, Źródło artykułu: www.zory.pl, Autor zdjęć: UM Żory
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola