Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Debatowali o sytuacji osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

W sali bankietowej żorskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” odbywa się dziś niezwykle ważna dla osób niepełnosprawnych debata.

 

Podczas spotkania pod nazwą „Praktyczne aspekty orzekania o niepełnosprawności - oczekiwania osób niepełnosprawnych, rola i znaczenie wydanych decyzji oraz współpraca i korelacje pomiędzy orzecznikami, orzekanymi oraz instytucjami pomocowymi” eksperci rozmawiają o sposobach orzekania o niepełnosprawności oraz konsekwencjach orzeczeń, a także zastanawiają się nad tym, jakie zmiany warto wprowadzić w prawodawstwie.

 

W spotkaniu bierze udział m.in. dr n. med. Ryszard Szozda - Przewodniczący Zespołu ds. orzekania i opiniowania sądowo – lekarskiego, przedstawiciele Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku oraz przedstawiciele instytucji mających wpływ na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

 

Spotkanie organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Gminą Miejską Żory w ramach projektu „Śląskie sprawniej – wsparcie osób niepełnosprawnych w aktywizacji zawodowej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Jeszcze dziś w Urzędzie Miasta Żory odbędzie się druga część spotkania, skierowana do beneficjentów projektu – 25 osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin z terenu Żor, którzy w tym roku przystąpią do kursów zawodowych realizowanych w ramach projektu.

 

 

 

UM Żory, Źródło artykułu: www.zory.pl, Autor zdjęć: UM Żory
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola