Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczne ferie 2014

Data publikacji: 2014-01-16, Data modyfikacji: 2014-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Zbliżają się ferie zimowe, czas wypoczynku i wyjazdów dla dzieci i młodzieży. W związku z tym 17 stycznia br., z inicjatywy wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, rusza na terenie naszego województwa akcja „Bezpieczne ferie 2014”.

 

Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji, która potrwa do 3 marca br. zostanie uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem 32 200-21-71 będzie można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.

 

Podczas „Bezpiecznych ferii 2014” instytucje mające wpływ na bezpieczeństwo osób wypoczywających w naszym regionie nasilą swe kontrole. Zwiększy się między innymi liczba patroli na drogach, dworcach kolejowych i autobusowych, sprawdzany będzie stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież oraz stan trzeźwości i psychofizyczny kierowców, jak i pilotów wycieczek. Monitorowane będą również stoki narciarskie oraz warunki, w jakich przebywają wypoczywający.

 

Podczas ubiegłorocznych wakacji na terenie województwa śląskiego wypoczywało blisko 57 tys. osób na ponad 1390 turnusach. W ramach nadzoru nad wypoczynkiem Kuratorium Oświaty w Katowicach przeprowadziło 496 kontroli. Dziewięciu organizatorom odmówiono wydania zaświadczeń o zgłoszeniu wypoczynku. Skontrolowano także ponad 1100 autokarów turystycznych, 20 kąpielisk i przeprowadzono blisko 470 kontroli stanu sanitarnego w placówkach wypoczynku, w wyniku których nałożono 9 mandatów karnych.

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje organizatora i miejsca wypoczynku. Baza dostępna jest pod adresem: http://wypoczynek.men.gov.pl/

 

 

 

UM Żory, Źródło artykułu: www.zory.pl, Autor zdjęć: UM Żory
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Żory – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 64,64 km². Jedno z miast Rybnickiego Okręgu Węglowego. 

  Do żorskich zabytków zaliczają się między innymi: Budynek Szkoły Muzycznej, gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, Figura św. Jana Nepomucena na Rynku, plebania z XIX wieku, domy z XIX wieku (ul. Bramkowa 1, Dolne Przedmieście 5, ul. Dworcowa 1, ul. Wodzisławskiej 111) czy kapliczka przy ul. Rybnickiej z XIX wieku w dzielnicy Rowień.

  Przez Żory przebiega autostrada A1 oraz DK 81.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola